Skip to content

hande-kitap-portrehayat amacım

akışta kalarak keyifle ve neşeyle

insanlara destek olmak,

insanların daha mutlu olmaları için

kişisel dönüşümlerini sağlamak

böylece;

gelişmek ve geliştirmek !

 

İnsanın kendini anlatması ne kadar zor. Kolaya kaçmak değil amacım; sadece samimi ve gerçekçi olmak için “kim olduğumu” sordum. Önce onların gözünden tanıyın beni…

2000 yılında Mucizeler Dükkanı’nda iş görüşmesi yaptık.Senin, öğrenim hayatını dolu dolu ve bir çok deneyimle yaşadığını öğrendiğimde doğrusu çok şaşırdım. Sohbetimizde; olumlu, birlikte yol alma arzunu ve en önemlisi yaydığın aydınlık ışığı unutamadım. Yolun açık olsun.

Nuri İkikardeş / Eski Patronu

Dost. Dürüst. Doğru. İçten. Gerçek. Anaç. Cesur. Çözücü. Goc J ..Hande Akın, size nasıl gözüküyorsa GERÇEKTEN öyledir.

Ertuğrul Çevikbaş / 1990’dan beri okuldan dostu


“Yüreğiyle konuşan, sevgisiyle ayakta tutan, bittiğimi hissetttiğim anlarda beni sarıp sarmalayan, gözlerinin içi gülen ve bu dünyaya insanlara yardım etmek için gelmiş olan “CAN DOSTUM”, GÖZÜM…”

Funda Çolpan / 2002’den beri dostu

Güneş gibidir, ışık gibidir Hande’cim. Sıcaklığı ve içtenliği ile kendinizi yanında öyle güvende hissedersiniz ki sizin için vazgeçilmez bir dost olur çıkar. Hande’yle ilgili o kadar çok söylenecek şey var ki buraya sığdırmak mümkün değil. Çok ama çok iyi huylu, fedakar, kararlı, azimli ve dost canlısıdır. Sanırım Hande’yi anlatmak için iyi bir başlangıç cümlesi olurdu.

Sinem Görgöz İnnice / 2003’ten beri dostu

Hande… Hayat yolculuğunuzda her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz gerçek bir dost. Güvenilir, mütevazı, akıllı ve neşeli… Hayatımdaki varlığından her zaman güç aldığım, kimi zaman iç sesimden bile daha çok güvenebileceğimi bildiğim…’

Sühan Cebecioğlu / Eski ajanstan 2003’ten beri dostu

Uzun bir yolculuktu, hava sisli ve soğuktu. Daha önce gitmediğim bir yolda aracın direksiyonunda oturuyordum. Karanlık bastırınca benim ve araçtaki yolcuların güvenliği için daha dikkatli olmaya başlamıştım, biraz da çaktırmadan ürperiyordum. Birden karşımda beyazlar giyinmiş birinin otostop yaptığını gördüm. Hiç tereddüt etmeden araca aldım. Bindiği andan itibaren sis kayboldu, hava ısındı ve tereddütle gittiğim karanlık yol birden aydınlandı. Artık korkmuyordum ve kendime güvenim gelmişti. Hande sanki içimdeki sıkıntıyı fark edip özellikle yola çıkmış, Allah tarafından bana gönderilen bir yoldaş olmuştu. İçimi aydınlatan, özgüven duymamı sağlayan, tüm korkularımı gideren, ürperti yerine içime coşku ve heyecan dolduran bir ışık oldu. Şimdi daha rahat araba kullanıyorum. Hande, tatmin olacağım ve kendimi mutlu hissedeceğim anın, iyi bir sebep için yüreğimi ortaya koyup cepheye zafer için atılacağım an olduğunu fark ettirdi. İyi ki karşıma çıktı, kendisine tüm kalbimle teşekkür ediyorum.


“Emeğini koşulsuz, karşılıksız ve keyifle sunan; kalbine, aklına ve ruhuna güvendiğim dostum Hande… Çok uzun yollardan geldi ve kararlı kişisel menkıbesini takip etmeye…”

Handan Başkan / Ruh kardeşi


Kendisini içsel gücünün derinliği ile buluşarak tekrar tekrar keşfetmeye ve bu keşiflerini insanlıkla paylaşıp bütünsel gelişmeye adamış bir kalp insanıdır. Cömertliği, neşesi ve zarafeti yolculuğuna ışık tutan en baş erdemleridir. Şüphesiz, hayatına giren herkesin kendi “öz değerlerini” bulmalarında önemli bir rol oynayacaktır.”

Ezgi Sorman / Meditasyon hocası/ Spiritüel Healerı/ Kozmik Kardeşi


O bir duygusal prenses J.O benim ruh kardeşim J. O bir Yaşam Koçu  10 yıla kalmaz bütün basın peşinden koşacak ama onun Ayşe Arman’a bile röportaj vermeye vakti olmayacak. J

Kadriye Yılmaz / Ruh kardeşi

Her zaman hayata umutla bakan , sorunları büyütmek yerine çözüme ulaştıran, sadece kendine değil herkese yardım eden, çözüm üretip problemi ortadan kaldırmamda çoğu kez yardım etmiş olan  arkadaşım. J

Liseden beri yakasını bırakmamış olan ben; Beliz.

Yüzünde gülümsemesi, gözünde ışığı, hem kendine yeter hem başkalarına.

Niyal Akmanalp / Eski çalışma arkadaşı

Hani denize baktığınızda kendinizi acayip sakinleşmiş, dingin hissedersiniz ya Hande’ciğim de denizin insan versiyonudur benim için… Anında huzur kaplar içinizi onunlayken…

Gülin Erdoğan / İlkokuldan beri tanıdığı yakın arkadaşı

GÜVENİLİR, SIRDAŞ , POZİTİF, EĞLENCELİ, GERÇEK DOST …

Sonay Kınalıada / 2006’dan beri eski çalışma arkadaşı

Tuttuğunu koparan, başladığı şeyin sonunu getiren, iyi bir takipçi, organize, çok yönlü, her yaştan, her bireye vakit ayırabilen, ilk etapta çok kendini açmayan, kendini çok anlatmayan, çok samimi, bir o kadar da seviyeli, maddi değerlere çok kıymet vermeyen, hayatı yaşamayı, yaşatmayı seven, paylaşımcı, asla şikayet etmeyen, yakınmayan, zamanını kirletmeyen, vaktini boşa harcamayan, SEVDİKLERİNİ MUTLU ETMEYİ AMAÇ EDİNEN

Aysun Diker Ünal / Kuzeninin eşi, arkadaşı

Dürüst, profesyonel, çözüm üreten, insanlara sınıf, din, dil, ırk ayrımı yapmadan :) aynı mesafede yakın olan; sakin konuşmasıyla çok öfkeli olan birini anında kuzuya çevirebilen garip ama gerçek bir MELEK. Evet onu tek kelime ile anlatabilecek en doğru kelime HANDE BİR MELEK…

Saadet Yesir / Eski çalışma arkadaşı, yeni öğrencisi

Destekleyici, sevgi ve enerji dolu, iyi insan. Hayatı tüm değerleri ve gerçekleriyle yaşamayı bilen ve becerebilen biri…

Aslı Lale Özgen / Eski çalışma arkadaşı

Hani insan karşısında onu gerçekten dinleyen birini ister.  Saatlerce sohbet edebileceğin ama yorulmayacağın bir dost…  Sözde değil özde dostum olduğun için teşekkürler canım…

Ceylan arkadaşı ve danışanı

Şimdi sıra bana geldi.


* 1977 İstanbul doğumluyum.

* Kova burcuyum.

* Birbirlerini çok severek evlenen ancak; sürekli didişen ev hanımlığı konusunda uzman bir anne ile sanayici bir babanın 3 numaralı çocuğuyum.

* Babamın ilk eşinden 2 ağabeyim ve benden 3,5 yaş küçük yakışıklı bir erkek kardeşim var.

* Ana okulu, ilk okulu, orta okulu, liseyi Şişli Terakki Lisesi’nde okudum.

* Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Tv-Sinema Bölümü’nden mezun oldum.

* Üniversite öğrenciliğiyle birlikte 1995 yılında çalışmaya başladım. Dahi deli, reklam filmi yönetmeni Ali Tara’nın ve Beyaz Show programının hayatımda önemli yeri oldu.

* 2000-2010 yıları boyunca; reklam ajanslarında marka yönetimi&müşteri ilişkilerinden sorumlu yönetici olarak çalıştım.

* İşimde çok başarılı oldum, hızlı yükseldim, iyi paralar kazandım, tatmin oldum.
MUTLU OLDUM :)

* 2005 yılında rutinin içinden çıkıp 3 ay NewYork’ta yaşadım. Biraz öğrencilik, biraz turistlik, biraz restaurantta hosteslik yaptım.

* Kendi kişisel & ruhsal gelişimim için aldığım pek çok eğitim ve seminere 2010 yılında Association for coaching onaylı Yaşam Koçluğu eğitimini ekledim.

* Ruhsal yolculuğumu destekleyen ve spiritüel öğretileriyle gelişmemi sağlayan hocam Ali Erdinç Başaran’ın eğitimlerine katıldım. Bu eğitimlere katılmaya ve düzenlemeye devam ediyorum.

* Duygusal kinesiyoloji, EFT, regresyon gibi zihinsel dönüşüm & duygu boşaltım tekniklerini hocam Dr. Bülent Uran’dan öğrendim ve uyguluyorum.

* Yeni Çağ’ın bilimi; Kuantum Terapi ve Kuantum Bilinç Oluşturma Eğitimimi, Rusya Skyzone Akademisi eğitmeni Dr. Natalia Zayud’dan aldım.

* Her bireyin kendini şifalandırabileceği bilinciyle; Dünya Ezoterik Çalışmalar Girişimleri Okulu Direktörü Louis Franco’dan ezoterik şifa eğitimleri aldım.

** Hayat amacımın; akışta kalarak neşeyle ve keyifle insanları desteklemek olduğunu keşfettiğimde, iletişim&ilişki uzmanı sıfatıyla bunu gerçekleştirebileceğimi düşündüm. Kendimi bireylerin kişisel&ruhsal gelişimlerini destekleyerek gelişmeye ve geliştirmeye adadım. Birbirimizden öğrenerek, birbirimize destek vererek geliştiğimize, hepimizin birbirinden ilham aldığına ve her bireyin kendini şifalandırabileceğine inanıyorum.

** “Ben zamanı” sloganından hareketle koşulsuz sevgi ve BİRlik bilincini kendi gelişimim ve toplum sağlığı için misyon ve vizyon edindim. Bu vizyonu herkesin bilincine kişisel&ruhsal gelişime dair eğitimler, seminerler, workshoplar vererek, bireysel seanslar yaparak ve uzman eğitmenlerle birlikte “Ben zamanı” tatilleri organize ederek gerçekleştiriyorum.

** Kişinin ya da kurumun öncelikle “Ben zamanı” yaratarak sahip olduğu gücü hatırlamasını ve tam potansiyelini, hayallerini, kısacası; kendini gerçekleştirmesini destekliyorum. Yaşamın her alanında MUTLULUK değerinin yaratılabileceğine inanıyorum.

** Yaşam koçluğu ile zihinsel dönüşüm&duygu boşaltım yöntemlerini (EFT, REGRESYON, EZOTERİK ŞİFA) harmanlayarak kendi özgün çalışmamı şifa niyetiyle paylaşıyorum.

* “Ben zamanı” kişisel&ruhsal gelişim merkezini 2011 yılında kurdum.

** Kendi farkındalıklarımla birlikte danışanlarımın regresyon deneyimlerine yer verdiğim ilk kitabım “KADIN OLMAK”

kadinolmakonkapak-b

 

İYİLİK – GÜZELLİK – DOĞRULUK

bu üç kelimeyi kavramak, koşulsuz sevgi ve birlik bilincine ulaşmak için yaşadığımızı düşünürüm.