Hande Akın Kim?

Hande Akın’ın konuşmalarında ve çalışmalarında bireysel gelişim ve toplum sağlığı için bütüne hizmet eden hümanist bir yaklaşım vardır. Kalbe dokunan, duyguları hissettiren, farkındalık yaratan konular üzerine konuşmaya kıymet verir. Bir iletişimci, psikoloji uzmanı olarak insanı anlamanın ve anlaşılmanın önemini tüm çalışmalarında yansıtır. İnsanı keşfetmeyi ve insan yaşamını, ilişkilerini etkileyen dinamiklerle ilgili bilgileri, deneyimleri, öngörüleri paylaşmayı sever.

 

Aile Konstelasyonu, Regresyon, EFT (duygulardan özgürleşme tekniği), Meditasyon, Recall Healing, Jungian Coaching araçlarıyla, psikoloji biliminden faydalanarak yaptığı danışmanlık ve koçluk deneyimiyle, farkındalık geliştirmenin önemine inandığı için, konuşmalarının sonunda bireylerin kendilerine dair bir keşif ve yaşamlarına dair yeni bir bakış açısı, bir çözümlemeyle ayrılmalarını hedefler.

 

Çok farklı yapılarda insanla çalıştığı için, onlarla empati kurma yeteneği gelişmiştir. Ortak dilde konuşma ve hitap etme konusunda deneyimlidir. İletişim ve Psikoloji Bilim Uzmanı olarak insan odaklı konuşmalarını akılda kalan görsel ve videolarla destekler.

 

Hande Akın; 1977 İstanbul doğumlu, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Tv-Sinema Bölümü ve Şişli Terakki Lisesi mezunudur. Dialog Anlatım İletişim’den Spikerlik ve Sunuculuk diploması bulunmaktadır.

 

Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans yapmıştır.

3 yıl süren Aile Konstelasyonu uzman kolaylaştırıcı eğitimini tamamlamıştır.
Aile Dizimi/Dizilimi olarak da tanınan çalışmayı Aile Konstelasyonu Kolaylaştırıcısı olarak yapmaktadır.
AC onaylı yaşam koçu ve ICF onaylı Jungian Koç’tur.

 

İlk kitabı ‘’Kadın Olmak’’ 2014’te yayınlanmıştır. ‘’AŞK OL’’ ikinci, ‘’Farkındalık Hikayeleri’’ üçüncü (sesli) kitabıdır. Hazırlayıp sunduğu kişisel gelişim odaklı televizyon programları olmuştur. ’’Hayatım Hikaye’’ adlı sahne performansıyla, kendi yaşam deneyimlerini farkındalık sağlaması ve ilham olması için kişisel gelişim gösterisi olarak sahnelemektedir. Geveze Show’a 2 yıl boyunca konuk olarak katkı sağlamıştır. Orkid ve Dove gibi global markaların lansmanlarına konuşmacı ve moderatör olarak katılmıştır. Halen radyo, televizyon programlarına katkı sağlamaya, Mümkün Dergi, Uplifers için köşe yazmaya devam etmektedir.

 

Reklamcılık mesleğine 15 yıl hizmet verdikten sonra 2011 yılında “Ben zamanı” kişisel gelişim merkezini kurmuştur. ”Ben zamanı’’ sloganından hareketle bireylerin kişisel gelişim ve dönüşümünü toplum sağlığı için misyon ve vizyon edinmiştir. Bu vizyonu; herkesin bilincine ulaştırmak üzere; özgün konuşmalar yapmakta, eğitimler, seminerler, workshoplar, bireysel seanslar vermekte, gruplar için dönüşüm kampları ve mistik yolculuklar düzenlemektedir. Kişinin ve kurumun öncelikle “Ben zamanı” yaratarak sahip olduğu gücü hatırlamasını ve tam potansiyelini, hayallerini, kısacası; kendini gerçekleştirmesini destekler. Kişinin gerçek “BEN”i keşfettikten sonra yaşamında MUTLULUK yaratabileceğine inanır.

“Anlattıklarınız dinleyen kişinin yaşamında DEVRİM yarattığında ölümsüz olursunuz.”

hande-logo-minik

Hande Akın’ı konferans, seminer, kurum toplantılarınıza konuşmacı olarak davet etmek için Speaker Agency ile iletişime geçebilirsiniz.

Birey kendi olma yolculuğunda; ‘’Ben kimim?’’ sorusuyla birlikte yaşamında bazı şeylerin değişmesini, dönüşmesini istiyor. Daha sağlıklı, mutlu, huzurlu, neşeli, bereketli, başarılı, güçlü, özgür, sağlıklı vb. pek çok unsur barındıran bir yaşam yaşamak ve sürdürmek için kişi arayışta olabiliyor. Ya da sadece kendini, olanı anlamak istiyor. Sorunlarına çözüm arıyor.

 

Aile Konstelasyonu sayfasına gitmek için tıklayınız.

Aile Dinamikleri ve Düzenleri - Aile Dizimi-Konstelasyonu Sistemi

Davranışlarımızın, kararlarımızın ardında bilinçaltımız vardır. Bilinçaltımızda da anne karnından itibaren yaşadığımız olayların duyguları ve korkuları bulunur.

İletişim = İlişkidir. Nasıl iletişim kurduğunuz, ilişkinizi belirler. Her ilişki size kendinizle ilgili ayna tutar. Hayatını değiştirecek birini arıyorsan aynaya bakman yeterli…

 

img-koc

Yazmak şifalandırır. Duygularımı, deneyimlerimi, farkındalıklarımı yazarak paylaşmak en sevdiğim, en eğlendiğim eylemlerden biridir.

Bir televizyon programı hayal edin. Dili SEVGİ olan!

Önemli olan asla vazgeçmemek! Pes etmemek!

 

img-girisimci-kadin-liderlik-danismani

ÖZ’üne yaptığın her yolculuk AŞK OLmaktır.

Yolda buluşmak BİR OLmak dileğiyle…

 

img-maceraci-gezgin

Birlikte çalıştığım kurum ve markalardan bazıları

Kurumların çalışanlarına, markaların müşterilerine vermek istediği mesajlar kalpte ve beyinde yer eden eğitim, seminer, ilham veren konuşmalarla aktarılmaktadır.

Etiketler, sıfatlar gelip geçici…
Merak edenler için diplomalar, sertifikalar…

Birlikte çalışacağı uzmanı seçmek, danışanın bilinçli sorumluluğudur.
Çalışacağınız uzmanı seçerken lütfen eğitim, yetkinlik, bilgi ve donanımlarını araştırın, sorgulayın, değerlendirin.

Regresyon Belgesi
Hande Akin Sertifika
lisans-diplomasi
sunuculuk-spikerlik-diplomasi
Spiritüel Regresyon Sertifikası - Hande Akın
Antik Zamanlardan Günümüze Rüyalarımız Sertifika - Hande Akın
Jungian Coach Hande Akın
Hande Akın Yüksek Lisans Diploması

icon-quote
2000 yılında Mucizeler Dükkanı’nda iş görüşmesi yaptık.Senin, öğrenim hayatını dolu dolu ve bir çok deneyimle yaşadığını öğrendiğimde doğrusu çok şaşırdım. Sohbetimizde; olumlu, birlikte yol alma arzunu ve en önemlisi yaydığın aydınlık ışığı unutamadım. Yolun açık olsun.

 

Nuri İkikardeş / Eski Patronu

icon-quote
Hande… Hayat yolculuğunuzda her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz gerçek bir dost. Güvenilir, mütevazı, akıllı ve neşeli… Hayatımdaki varlığından her zaman güç aldığım, kimi zaman iç sesimden bile daha çok güvenebileceğimi bildiğim…

 

Sühan Cebecioğlu / Eski ajanstan 2003’ten beri dostu

icon-quote
Hani denize baktığınızda kendinizi acayip sakinleşmiş, dingin hissedersiniz ya Hande’ciğim de denizin insan versiyonudur benim için… Anında huzur kaplar içinizi onunlayken…

 

Gülin Erdoğan / İlkokuldan beri tanıdığı yakın arkadaşı

icon-quote
Hani insan karşısında onu gerçekten dinleyen birini ister.  Saatlerce sohbet edebileceğin ama yorulmayacağın bir dost…  Sözde değil özde dostum olduğun için teşekkürler canım…

 

Ceylan arkadaşı ve danışan

icon-quote
Dost. Dürüst. Doğru. İçten. Gerçek. Anaç. Cesur. Çözücü. Goc J ..Hande Akın, size nasıl gözüküyorsa GERÇEKTEN öyledir.

 

Ertuğrul Çevikbaş / 1990’dan beri okuldan dostu

icon-quote
O bir duygusal prenses J.O benim ruh kardeşim J. O bir Yaşam Koçu  10 yıla kalmaz bütün basın peşinden koşacak ama onun Ayşe Arman’a bile röportaj vermeye vakti olmayacak.

 

Kadriye Yılmaz / Ruh kardeşi

icon-quote
“Emeğini koşulsuz, karşılıksız ve keyifle sunan; kalbine, aklına ve ruhuna güvendiğim dostum Hande… Çok uzun yollardan geldi ve kararlı kişisel menkıbesini takip etmeye…”

 

Handan Başkan / Ruh kardeşi

icon-quote
GÜVENİLİR, SIRDAŞ , POZİTİF, EĞLENCELİ, GERÇEK DOST …

 

Sonay Kınalıada / 2006’dan beri eski çalışma arkadaşı

icon-quote
“Yüreğiyle konuşan, sevgisiyle ayakta tutan, bittiğimi hissetttiğim anlarda beni sarıp sarmalayan, gözlerinin içi gülen ve bu dünyaya insanlara yardım etmek için gelmiş olan “CAN DOSTUM”, GÖZÜM…”

 

Funda Çolpan / 2002’den beri dostu

icon-quote
Her zaman hayata umutla bakan , sorunları büyütmek yerine çözüme ulaştıran, sadece kendine değil herkese yardım eden, çözüm üretip problemi ortadan kaldırmamda çoğu kez yardım etmiş olan  arkadaşım.

 

Liseden beri yakasını bırakmamış olan ben; Beliz.

icon-quote
Dürüst, profesyonel, çözüm üreten, insanlara sınıf, din, dil, ırk ayrımı yapmadan 🙂 aynı mesafede yakın olan; sakin konuşmasıyla çok öfkeli olan birini anında kuzuya çevirebilen garip ama gerçek bir MELEK. Evet onu tek kelime ile anlatabilecek en doğru kelime HANDE BİR MELEK…

 

Saadet Yesir / Eski çalışma arkadaşı, yeni öğrencisi

icon-quote
Destekleyici, sevgi ve enerji dolu, iyi insan. Hayatı tüm değerleri ve gerçekleriyle yaşamayı bilen ve becerebilen biri…

 

Aslı Lale Özgen / Eski çalışma arkadaşı

icon-quote
Güneş gibidir, ışık gibidir Hande’cim. Sıcaklığı ve içtenliği ile kendinizi yanında öyle güvende hissedersiniz ki sizin için vazgeçilmez bir dost olur çıkar. Hande’yle ilgili o kadar çok söylenecek şey var ki buraya sığdırmak mümkün değil. Çok ama çok iyi huylu, fedakar, kararlı, azimli ve dost canlısıdır. Sanırım Hande’yi anlatmak için iyi bir başlangıç cümlesi olurdu.

 

Sinem Görgöz İnnice / 2003’ten beri dostu

icon-quote
Yüzünde gülümsemesi, gözünde ışığı, hem kendine yeter hem başkalarına.

 

Niyal Akmanalp / Eski çalışma arkadaşı

icon-quote
Tuttuğunu koparan, başladığı şeyin sonunu getiren, iyi bir takipçi, organize, çok yönlü, her yaştan, her bireye vakit ayırabilen, ilk etapta çok kendini açmayan, kendini çok anlatmayan, çok samimi, bir o kadar da seviyeli, maddi değerlere çok kıymet vermeyen, hayatı yaşamayı, yaşatmayı seven, paylaşımcı, asla şikayet etmeyen, yakınmayan, zamanını kirletmeyen, vaktini boşa harcamayan, SEVDİKLERİNİ MUTLU ETMEYİ AMAÇ EDİNEN

 

Aysun Diker Ünal / Kuzeninin eşi, arkadaşı

0:00
0:00