Hande Akın Kim?

Gözlerimizin içine bakmadan, kalpten kalbe bir bağ kurmadan, ruhlarımızı buluşturmadan nasıl tanıyabiliriz birbirimizi?
Tanımaktan, tanışmaktan öte BİR olduğumuzu hissetmek daha önemli değil mi? Bence öyle…

Ama gene de bir ön bilgi vereyim, yüz yüze tanışmayı, kalp kalbe konuşmayı ve ruhlarımızın buluşmasını dileyeyim.

28 yaşıma geldiğimde sorgulamaya başladım. Gerçekten istediğim bir hayatı yaşıyor muydum? Mutlu muydum? Sorularıma cevap ararken kendimi keşfetmeye başladım. Olduğumu sandığım Hande’nin çok daha ötesinde bambaşka bir Hande vardı. Kendimi tanımaya ve kendimi tam olduğum gibi kabul edip sevmeye başladım. İçimdeki küçük kızla yeniden buluştum. Küçük Hande’nin hayallerini hatırladım. Sahnede olmak, öğrenmek ve öğretmek hayalim… Sevgiyi öğrenmek, sevgiyi öğretmek tutkum. Bu tutku bir amaç doğurdu. 

Hayatımın amacı; akışta, anı keyifle ve neşeyle yaşayarak MUTLU olmak! ÖZ’ümün SEVGİ olduğunu hissetmek. Bunu yaparken insanların daha mutlu olmaları için kendilerini gerçekleştirmelerini desteklemek. Böylece; gelişmek ve geliştirmek!

1977 İstanbul doğumluyum. Kova burcuyum, yükselenim balık… Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV-Sinema Bölümü’nden mezun oldum.

15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve müşteri ilişkileri yöneticilikleri yaptım. 28 yaşlarında başlayan sorgulama, kendimi keşfetme, tanıma, anlama maceramda 33. yaşım milat oldu. Reklamcılıkla vedalaştım. Aldığım ve almakta olduğum sayısını artık hatırlamadığım pek çok eğitim, seminer oldu. Kişisel gelişim alanında yaşam koçluğu yapmaya başladım yıl 2010… Kendi şirketim; “Ben zamanı”nı da 2010’da kurdum. Bu slogandan hareketle; EFT (Duygulardan Özgürleşme Tekniği), REGRESYON teknikleriyle harmanladığım kalbimin rehberliğinde özgün bireysel çalışmalarımın yanı sıra kişisel gelişime dair eğitimler, seminerler veriyorum. İlham veren, motive eden, umudu yeniden yeşerten kitlelere özel konuşmalar yapıyorum. Kitabım “Kadın Olmak” 2014’te çıktı. 2015 ve 2016 yıllarında televizyon programı hazırlayıp, sundum. Çok eğlenceliydi. Akışta kalma deyimini içselleştirerek yapabildiğimce teslimiyetle gelişmek ve geliştirmek bana çok keyif veriyor. Birbirimizden öğrenerek, birbirimize destek vererek geliştiğimize, hepimizin birbirinden ilham aldığına ve her bireyin kendini şifalandırabileceğine inanıyorum.
Kişisel&ruhsal gelişim alanına hizmet etmek, bireyin kendi gerçeğini ortaya koymasına destek olmak ruhumu AŞKla coşturuyor. Yolculuğa AŞKla devam ediyorum. Yollarımız tesadüfen kesiştiyse eğer bir sebebi vardır. Tesadüf; “Tanrı’nın eli değdi!” demekmiş.

“Anlattıklarınız dinleyen kişinin yaşamında DEVRİM yarattığında ölümsüz olursunuz.”

hande-logo-minik

Hande Akın’ı konferans, seminer, kurum toplantılarınıza konuşmacı olarak davet etmek için Speaker Agency ile iletişime geçebilirsiniz.

Davranışlarımızın, kararlarımızın ardında bilinçaltımız vardır. Bilinçaltımızda da anne karnından itibaren yaşadığımız olayların duyguları ve korkuları bulunur.

İletişim = İlişkidir. Nasıl iletişim kurduğunuz, ilişkinizi belirler. Her ilişki size kendinizle ilgili ayna tutar. Hayatını değiştirecek birini arıyorsan aynaya bakman yeterli…

 

img-koc

Yazmak şifalandırır. Duygularımı, deneyimlerimi, farkındalıklarımı yazarak paylaşmak en sevdiğim, en eğlendiğim eylemlerden biridir.

Bir televizyon programı hayal edin. Dili SEVGİ olan!

Önemli olan asla vazgeçmemek! Pes etmemek!

 

img-girisimci-kadin-liderlik-danismani

ÖZ’üne yaptığın her yolculuk AŞK OLmaktır.

Yolda buluşmak BİR OLmak dileğiyle…

 

img-maceraci-gezgin

Birlikte çalıştığım kurum ve markalardan bazıları

Kurumların çalışanlarına, markaların müşterilerine vermek istediği mesajlar kalpte ve beyinde yer eden eğitim, seminer, ilham veren konuşmalarla aktarılmaktadır.

İletişim Uzmanlığını, etkili Türkçe konuşmayı, EFT ve REGRESYON tekniklerini, yaşam koçluğunu nereden öğrendin derseniz…
(etiketler, sıfatlar gelip geçici… sadece merak edip öğrenmek isteyene diplomalar, sertifikalar)

Regresyon Belgesi
Hande Akin Sertifika
lisans-diplomasi
sunuculuk-spikerlik-diplomasi

icon-quote
2000 yılında Mucizeler Dükkanı’nda iş görüşmesi yaptık.Senin, öğrenim hayatını dolu dolu ve bir çok deneyimle yaşadığını öğrendiğimde doğrusu çok şaşırdım. Sohbetimizde; olumlu, birlikte yol alma arzunu ve en önemlisi yaydığın aydınlık ışığı unutamadım. Yolun açık olsun.

 

Nuri İkikardeş / Eski Patronu

icon-quote
Hande… Hayat yolculuğunuzda her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz gerçek bir dost. Güvenilir, mütevazı, akıllı ve neşeli… Hayatımdaki varlığından her zaman güç aldığım, kimi zaman iç sesimden bile daha çok güvenebileceğimi bildiğim…

 

Sühan Cebecioğlu / Eski ajanstan 2003’ten beri dostu

icon-quote
Hani denize baktığınızda kendinizi acayip sakinleşmiş, dingin hissedersiniz ya Hande’ciğim de denizin insan versiyonudur benim için… Anında huzur kaplar içinizi onunlayken…

 

Gülin Erdoğan / İlkokuldan beri tanıdığı yakın arkadaşı

icon-quote
Hani insan karşısında onu gerçekten dinleyen birini ister.  Saatlerce sohbet edebileceğin ama yorulmayacağın bir dost…  Sözde değil özde dostum olduğun için teşekkürler canım…

 

Ceylan arkadaşı ve danışan

icon-quote
Dost. Dürüst. Doğru. İçten. Gerçek. Anaç. Cesur. Çözücü. Goc J ..Hande Akın, size nasıl gözüküyorsa GERÇEKTEN öyledir.

 

Ertuğrul Çevikbaş / 1990’dan beri okuldan dostu

icon-quote
O bir duygusal prenses J.O benim ruh kardeşim J. O bir Yaşam Koçu  10 yıla kalmaz bütün basın peşinden koşacak ama onun Ayşe Arman’a bile röportaj vermeye vakti olmayacak.

 

Kadriye Yılmaz / Ruh kardeşi

icon-quote
“Emeğini koşulsuz, karşılıksız ve keyifle sunan; kalbine, aklına ve ruhuna güvendiğim dostum Hande… Çok uzun yollardan geldi ve kararlı kişisel menkıbesini takip etmeye…”

 

Handan Başkan / Ruh kardeşi

icon-quote
GÜVENİLİR, SIRDAŞ , POZİTİF, EĞLENCELİ, GERÇEK DOST …

 

Sonay Kınalıada / 2006’dan beri eski çalışma arkadaşı

icon-quote
“Yüreğiyle konuşan, sevgisiyle ayakta tutan, bittiğimi hissetttiğim anlarda beni sarıp sarmalayan, gözlerinin içi gülen ve bu dünyaya insanlara yardım etmek için gelmiş olan “CAN DOSTUM”, GÖZÜM…”

 

Funda Çolpan / 2002’den beri dostu

icon-quote
Her zaman hayata umutla bakan , sorunları büyütmek yerine çözüme ulaştıran, sadece kendine değil herkese yardım eden, çözüm üretip problemi ortadan kaldırmamda çoğu kez yardım etmiş olan  arkadaşım.

 

Liseden beri yakasını bırakmamış olan ben; Beliz.

icon-quote
Dürüst, profesyonel, çözüm üreten, insanlara sınıf, din, dil, ırk ayrımı yapmadan 🙂 aynı mesafede yakın olan; sakin konuşmasıyla çok öfkeli olan birini anında kuzuya çevirebilen garip ama gerçek bir MELEK. Evet onu tek kelime ile anlatabilecek en doğru kelime HANDE BİR MELEK…

 

Saadet Yesir / Eski çalışma arkadaşı, yeni öğrencisi

icon-quote
Destekleyici, sevgi ve enerji dolu, iyi insan. Hayatı tüm değerleri ve gerçekleriyle yaşamayı bilen ve becerebilen biri…

 

Aslı Lale Özgen / Eski çalışma arkadaşı

icon-quote
Güneş gibidir, ışık gibidir Hande’cim. Sıcaklığı ve içtenliği ile kendinizi yanında öyle güvende hissedersiniz ki sizin için vazgeçilmez bir dost olur çıkar. Hande’yle ilgili o kadar çok söylenecek şey var ki buraya sığdırmak mümkün değil. Çok ama çok iyi huylu, fedakar, kararlı, azimli ve dost canlısıdır. Sanırım Hande’yi anlatmak için iyi bir başlangıç cümlesi olurdu.

 

Sinem Görgöz İnnice / 2003’ten beri dostu

icon-quote
Yüzünde gülümsemesi, gözünde ışığı, hem kendine yeter hem başkalarına.

 

Niyal Akmanalp / Eski çalışma arkadaşı

icon-quote
Tuttuğunu koparan, başladığı şeyin sonunu getiren, iyi bir takipçi, organize, çok yönlü, her yaştan, her bireye vakit ayırabilen, ilk etapta çok kendini açmayan, kendini çok anlatmayan, çok samimi, bir o kadar da seviyeli, maddi değerlere çok kıymet vermeyen, hayatı yaşamayı, yaşatmayı seven, paylaşımcı, asla şikayet etmeyen, yakınmayan, zamanını kirletmeyen, vaktini boşa harcamayan, SEVDİKLERİNİ MUTLU ETMEYİ AMAÇ EDİNEN

 

Aysun Diker Ünal / Kuzeninin eşi, arkadaşı