Kendimize cesur ve güçlü sorular sorduğumuzda, tüm cevapların içimizde olduğunu fark ederiz.
Sıkça Sorulan Sorular
Tek bildiğimiz hiç bir şey bilmediğimizdir. Çelişki gibi görünse de bazen öyledir, bazen böyledir.
img-uzman-tv

Kaç seans gelmem gerekir?

Sizin için en sağlıklı olanı siz bilirsiniz. 6 seans genelde dönüşüm için idealdir. Haftada 1 gün 1 saat görüşme ile 12 seansa tamamlayabilirsiniz. Kendiniz için yaptığınız bu yatırımın somut faydaları süreç içinde fark edilir. Her danışan kendi sürecine öncelikle saygı duymalıdır. Her seansta farkındalık ve daha iyi hissetmek mümkündür.

Daha önceden herhangi bir çalışmaya katılmış olmam gerekir mi?

HAYIR. Bireysel seanslar ve grup çalışmalarımız herkesin katılımına açıktır. Bazı çalışmalar farklılık gösterebilir. Bunlarda çalışma öncesinde duyurulur.

Seanslarda veya grup çalışmalarında nasıl giyinmeliyim? Nelere dikkat etmeliyim?

Rahat kıyafetler tercih etmeniz tavsiye edilir. Özellikle dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur. Bükülmez niyetinizle gelmeniz yeterlidir.

Bireysel seans ve ya grup çalışmalarında Hande Hanım beni iyileştirebilir, iyi hissettirebilir mi?

Bu özel çalışmalarda amaçlanan şey size kendi potansiyelinizi keşfettirmektir. Hande Akın size sihirli bir değnek gibi dokunup iyileştirmekten ziyade sizi potansiyelinizi fark etmeniz için destekleyecektir. Bu birliktelikte elbetteki kişi, kendini yük yaratan duygu ve korkulardan şifalandırandır.

Şehir dışındayım ve İstanbul’a gelemem online seans mümkün müdür?

EVET. Hande Akın bireysel seanslarını online olarak yapmaktadır.

Yaşam Koçluğu nedir?

” Yol arkadaşlığıdır.”

Yasam-Sevinci

Hayallerinize, isteklerinize, gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için bir tür yolculuk yaparsınız. Bu yolculukta yaşam koçunuz; yol arkadaşınız olur. İstediğiniz yere en sağlıklı, hızlı ve etkin şekilde ulaşmanızı sağlar. Koçunuz; yol arkadaşınız olarak kendi potansiyelinizi keşfetmenizi ve ortaya çıkarmanızı destekler. Sizi motive eder. Hedeflerinize giden yolda kendinize inşa ettiğiniz duvarları, güçlü sorular sorarak görmenizi sağlar. Farkındalığınızı artırır. Olaylara, kişilere bazı teknikler kullanarak farklı açılardan bakmanız için yardımcı olur.

Bir hayaliniz, hedefiniz yoksa; hayattan tatmin olmanız, mutlu olmanız için ne istediğinizi bulmanıza yardımcı olur.

Koçluk; kişinin belirlediği gerçekçi hedeflere stratejik bir plan dahilinde ulaşılmasını sağlayan eylem odaklı profesyonel bir disiplin, çözüm odaklı, interaktif bir süreçtir.

Yaşam koçu; sizi hızlı ve etkili bir şekilde hedeflerinize ulaştırmaya odaklanır.

Yaşam koçu; size tavsiyede bulunmaz, herhangi bir düşünceyi ya da eylemi empoze etmez. Koçluk süreci içinde kişi kendi için en sağlıklı olanı ve kendisini en mutlu, huzurlu kılacak olanı bulur.

Koçluğun tedavi etmek gibi bir fonksiyonu yoktur, geliştiricidir.

Koçluğun tarihçesi

Kökeni spora dayanan koçluk mesleği, ismini de spordan almaktadır. Timothy Gallway’in 1974’te yayımlanan “The Inner Game of Tennis” kitabı kişisel performansa dair yeni bir yaklaşımın doğduğunun işaretini vermektedir. Hümanistik ve transpersonal psikoloji prensiplerine dayanan bu yeni koçluk yaklaşımı, performansın odağını sporcunun fiziksel aksiyonlarından zihinsel yapısına kaydırmıştır. Bu felsefeye göre sporcu, zihin kontrolünü ve oyunu zihinde oynamayı öğrendiği zaman uygun fiziksel hareket bu süreci takip eder. Bu yaklaşım zamanla sadece sporcuların performansını artırmak için kullanılmaktan çıkıp her alanda kişilerin performanslarını geliştirmek için kullanılmaya başlanmıştır.

img-cevap-tv

Seans süresi ne kadardır?

1 saattir.

Seanslara veya grup terapilerine gelmeden önce yemek yemeli miyim?

Çalışmalar öncesinde çok ağır şeyler yememeniz tavsiye edilir. O gün içerisinde bol bol su tüketmenin oldukça faydası olacaktır. Her zaman sizin nasıl rahat hissettiğiniz esastır. 

Bana bireysel seansın mı yoksa grup çalışmalarının mı iyi geleceğine nasıl karar verebilirim?

Kalbinizin rehberliği size her zaman yol gösterir. Yanlış karar vermekten korkmak yerine ilk içinize gelen yönde adım atın. Doğru yanlış algısından özgürleşmek en sağlıklısıdır.

Ödemeyi kredi kartı ile yapabilir miyiz?

Aramızda borçluluk enerjisinin oluşmaması adına kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Kızım / oğlum için danışmanlık hizmetiniz ile ilgili bilgi almak istiyorum. Küçük yaştaki çocuklara da seans yapılabilir mi?

EVET. Yaş sınırlaması yoktur.

Kimler yaşam koçuyla çalışabilir?

Yaş, iş, mevkii, cinsiyet, din, dil, ırk, medeni durum ne olursa olsun, sadece ve sadece kendini keşfetmek isteyen, hayallerine, mutluluğuna, arzuladığı ve gerçekten sevdiği değerlere ulaşmak isteyen ruh sağlığı yerinde olan herkes…

Yaşam koçluğunun hizmet alanı nedir?

Mesleki Yaşam Koçluğu

 

check-mark-6-16 İş dünyası

check-mark-6-16 Spor

check-mark-6-16 Sanat

check-mark-6-16 Siyaset

 

Kişisel Yaşam Koçluğu

 

check-mark-6-16 Motivasyon

check-mark-6-16 İletişim

check-mark-6-16 İlişkiler

check-mark-6-16 Kişisel gelişim

0:00
0:00