Her erkek kahraman olmak ister!

Kıymetli Bey Efendiler,

 

Sizden hiçbir talebi, isteği olmayan, herşeye razı olan, ne derseniz ‘’peki’’ diyen bir kadın düşleyin lütfen…

“Hayal etmesi bile zor, böyle bir kadın yok!” dediğinizi duyar gibiyim😊 Elbette istisnalar vardır. Sizden ricam bir anlığına hiçbir talebi olmayan, sizi hiç zorlamayan kadını düşlemeniz…

 

Şimdi gelelim bir beyefendi danışanımın itirafına;

 

– Hande biliyor musun? ilk başta çok hoşuma gitti. Tam istediğim gibi her dediğime peki diyor, benden hiçbir talep ve istekte bulunmuyordu. Bana şunu alır mısın? Yok! Şuraya, buraya gidelim yok! Maddi imkanlarımın kısıtlılığına, yaşadığım ve yaşattığım sıkışıklığa, dürüst olayım tembelliğime hiç tepkisi yok. Hatta benim bazı kötü alışkanlıklarıma itirazı dahi yok! Şaşırıyordum ama dedim ya işime geliyordu. Çünkü çok rahattım. Bayağı bir zaman konforlu alanımda kaldım. Tüyüm okşandıkça daha da mayıştım ve atalete kapıldım.

 

Birgün öyle bir aydınlanma yaşadımki… Farkında olmadan kendimi körelttiğimi, hiçbir talebi, isteği olmayan sevgilimle ilişkimden dolayı potansiyel gücümü hiç ortaya koymadığımı, kullanmadığımı anladım. Bu bana o kadar koyduki… Yıllarca çok rahat takılmanın ve hiç çaba göstermemenin pişmanlığı sardı beni… Ardından tabiki kendimi körelttiğim için kendime ve eski sevgilime duyduğum kızgınlıkla yüzleştim. Keşke biraz talepkar olsaydı, keşke hediyeler isteseydi, keşke daha fazla gelir elde etmem gerektiğine dair bana biraz olsun yüklenseydi. Ben de …… kaldırır, hareket ederdim.

 

Biliyorum bana, “Gene sorumluluk almıyorsun hala eski sevgilini suçluyorsun.” diyeceksin ama eski ilişkimden şunu öğrendim. Kadın biraz da talepkar olmalı. Erkeği kamçılamalı, o da motive olup içinde var olan gücü göstermeli. Böylece; erkek de kendini iyi hisseder.

 

Bu cesur itirafı ve yarattığı farkındalık için danışanıma minnettarım.

 

Sözün özü arkadaşlar; kadın erkek ilişkilerinde, dengeleri gözeterek kadının isteklerinin, taleplerinin olması adama iyi gelir. Adamı geliştirir, güçlendirir.

 

Her erkek kahraman olmak ister!

 

Sevgilerimle…

kahramanlar0:00
0:00