İyileşen İlişkiler

İlişkilerimizi iyileştirelim

Sevmek ve sevilmek güvenli…

İlişkilerimiz bize kendimize dair farkındalıklar sağlar.

Bizi geliştirir, büyütür.

Yara aldığımız yerden ışık içeri sızar.

Sevilebilir olduğumuza en derinlerimizde inandığımızda sevgiyi hissedebiliriz.

Bunun için ilk nesnemiz ile aramızdaki bağ önemlidir (ilk 9 ay anne-bebek ilişkisi)

Bağlanma teoremine (genlerimize işlemiş yakınlık kurma ihtiyacı) göre; #johnbowlby
Kaygılı mı?
Kaçıngan mı? bağlandınız…
Yetişkinlikte
Kaçıngan mısınız?
Saplantılı mısınız?
Korkulu musunuz?
Yoksa güvenli mi?
ekran-alintisi-1
İlişkinizde hangisini yaşıyorsunuz?

Yakın ve derin bağ kurabilen partner ilişkisi yaşayabilmek için bir adım atalım.

Tüm ilişkilerimizi iyileştirelim, sağlıklı sınırları çizelim, gerektiğinde HAYIR diyebilelim.

Kendimizi, “BEN”i bilebilirsek, benle yüzleşebilirsek, içimizdeki çocuğu şifalandırabilirsek eğer BİZ olabilme idrakine de ulaşabiliriz.

 

En önemli ve kıymetli ilişki ”BEN” ile

Narsist birey ile ilişki yaşayanlar BEN’i kaybetme tehlikesi yaşayabilir. Kendini unutabilir. Yeniden yaşama motive olmak için bu kampta; bu konuya da çalışıyoruz.

baglanma-ve-psikopatoloji

Narsistlerin;

Zihinleri genellikle kıskançlık başarı fantazileri ve kendi problemlerinin benzersizliği ile meşguldür. Kendilerini düşünmeleri ve merhamet yoksunlukları başkalarını kullanmalarına neden olabilir. Eleştiriyi kesinlikle reddederler ve sürekli dikkat çekme ve takdir edilme ihtiyaçları vardır. Genelde değişken ve yüzeysel olan duygu durumlarıyla, dramatik, duygusal ve dikkat çekmeye çalışan kişilerdir. Yoğun kişilerarası çatışmalar yaşarlar.

 

Narsistik kişilik bozukluğu özellikleri Hayat boyu süren bir üstünlük, Sürekli takdir ihtiyacı, Empati yoksunluğu vardır. Kendilerinin sıradışı bir biçimde özel olduklarına inanırlar. Başarılarını genellikle abartır ve kendilerinin çok önemli olduklarına inanırlar. Ben merkezcidirler. Kendilerini üstün gören özelliklerinden dolayı öz güvenleri çok kırılgandır ve kendilerini genellikle değersiz hissederler. Kişisel bir başarı elde ettikleri zaman bile sahtekar ve istenmeyen biriymiş gibi hissedebilirler. Başkalarının kendileri hakkındaki düşüncelerine aşırı hassastırlar. Eleştirildiklerinde ise yaşadıkları sıkıntıyı buz gibi bir ilgisizlik görüntüsüyle kapatmaya çalışırlar. Şiddetli bir başarı fantezisi ve başarılı olanlara karşı da kıskançlıkları vardır. İstediklerini elde etmekte yardımcı olacak kişilerle arkadaş olmayı seçerler. Genç görünümlerine değer verdikleri için yaşlandıkça daha fazla depresif olurlar. Manipüle ederler. Suçlu hissettirirler. Narsistik kişilik bozukluğu olan bir kişiyle ilişki yaşamak yaşam enerjinizi tüketebilir. Bu ilişkiden çıkabilmek için profesyonel destek almak gerekir. Narsist bir kişiyle ilişkiden çıkabilmenin, BEN ile buluşmanın yollarını paylaşacağımız bu kampta, sağlıklı parçamızı güçlendiriyoruz. Bu konuda sizi anlayabilecek ve destek olabilecek uzmandan danışmanlık almanız fayda sağlar.

 

30 Ağustos – 3 Eylül  Assos Eden Gardens 4 yıldız otel

Katılım ve bilgi için 532 783 21 41

Kontenjan 20 kişidir.

Her bir katılımcı için niyetleri doğrultusunda özgün çalışmalar yapılır.

Bu çalışmalarda; Regresyon Terapisi, EFT, Meditasyon teknikleri harmanlanarak uygulanır.

Aile Konstelasyonu ve Recall Healing, Bağlanma Teoremi, Pozitif Psikoloji Jungian Koçluk bakış açıları paylaşılır.

Bu unutulmayacak deneyim; sizi yaşam yolculuğunuzda, sağlıklı parçanızla yürümeniz için destekler. İlham almanızı ve umudu beslemenizi sağlar. Derenin şifalı suyu bedeninize iyi gelir. Doğa her zaman şefkatle kucaklar. Yeni arkadaşlıklar, dostluklar ise hayatın size hediyeleri olur.

Konaklamaya 2 kişi paylaşımlı ahşap evlerde açık büfe kahvaltı ve açık büfe akşam yemeği dahildir. Tek kalmak isterseniz konaklama ücret farkı bulunmaktadır.

4 gece konaklamalı kamp 30 Ağustos 2022’de kampa giriş yapacak şekilde

19.00 akşam yemeğiyle başlar. 3 Eylül Cumartesi sabah kahvaltısının ardından 12.00’de tamamlanır.

Hande Akın hakkında detaylı bilgi için linke bakabilirsiniz.

https://www.handeakin.com/hande-ile-tanis/

Katılım için
532 783 21 410:00
0:00