Park Buluşmalarında BİR Olduk

Bu yıl ilk defa kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar güzel ve pek çok duyguyu bir arada yaşatan halkla iç içe harika deneyimler yaşadım. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği Park Buluşmaları’nda yurdum insanıyla buluştum. Seminerlerime, eğitimlerime daha çok kişisel gelişimine önem veren, kendini keşfetme ve kendini gerçekleştirme yolunda somut adımlar atmak isteyenler geliyor. Ama içeriğinin ne olduğunu bilmedikleri seminerime sadece kendine “Ben zamanı” yaratmak isteyen hiç tanımadığım güzel yurdumun güzel insanları geldi. Kimi tesadüfen oradaydı, kimi Belediye’nin bu ücretsiz etkinliği ile yaşamına biraz renk katmak, biraz kafasını dağıtmak, biraz nefes almak amacındaydı. Kimiyse hiçbir şey düşünmeden duyuru pankartlarını görerek ya da müziğin sesini duyarak geçerken uğramıştı Ortaköy, Arnavutköy meydanlarına ve Beşiktaş Abbasağa Parkı’na…

Karşılaştıkları manzara; bir sahnenin üzerinde başına takılan mikrofonla belki de hayatlarında ilk defa karşılaştıkları kavramları anlatan pembe elbiseli ufak tefek bir kadın ve arkasındaki barkodan yansıyanlardı. Yaşamda nasıl daha mutlu olunabileceğine dair bilgilerini ve deneyimlerini ÖZ’ünden geldiği gibi paylaşıyordu. Paylaşılanlar ilgi çekmiş olmalı ki kalabalık her seferinde daha da arttı.

Bu interaktif seminerin sonuna gelindiğinde, verilen mesajlarla birleşen tek eylem herkesin hiç tanımadığı ellerle kenetlenmesi ve içlerindeki sevgiyi koşulsuzca birbirlerine verebilme cesaretini göstermeleriydi. Herkese iyi geldi kenetlenmek, sarılmak.

Kısacası; sevgiyi paylaşmak !

Bu manzaranın bana hissettirdiklerini tarif bile edemem.

Gördüğüm; sevgiyi koşulsuzca alıp vermeye çok gönüllü olduğumuz aslında…

Küçücük bir kıvılcım yeterli…

Kalplerimizdeki kederi dağıtmaya hazırız aslında, yerine coşkuyu, neşeyi koymayı her şeyden fazla istiyoruz.

Elimizden bir tutan olduğunda BİR olmanın gücünü iliklerimize kadar hissediyoruz.

İşte bu muhteşem deneyimi park buluşmalarında yurdumun güzel insanıyla BİRlikte deneyimledim.

Şimdi daha büyük kalabalıklarla hep BİRlikte olmanın gücünü deneyimlemeye niyet ediyorum.

Seminer sonrası devam eden konserle insanların coşkuyu, sevinci, neşeyi;  müzikle ve dansla nasıl paylaştıklarını ekteki resimlerden görebilirsiniz, hissedebilirsiniz. Her birinize kısmet olmasını diliyorum.

Bu muhteşem deneyimi yaşamama vesile olan sevgili arkadaşım Deren Evcilmen’e tüm Beşiktaş Belediyesi Kültür Etkinlikleri sorumlularına (başta Güçlü Talu), vizyonuyla halkı buluşturan BİRleştiren Belediye Başkanı İsmail Ünal’a, organizasyon şirketine ve en önemlisi ÖZ’ünde BİRlik bilinci olan yurdumun güzel insanlarına sonsuz teşekkürler…

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı, Bayramlar bu BİRliği yaşayacağımız en güzel anlar değil mi?

Hepimize kutlu & mutlu olsun.

Sevgim ve BİRlik bilinciyle…0:00
0:00