Ayrılsak da beraberiz…

Danışanım çok hoş, alımlı, cazibeli bir kadın. Çalıştığımız konu ilişkiler… Çok uzun zamandır uzun süreli bir ilişki yaşamadığını, hatta karşısına pek kimsenin çıkmadığını belirtti. Bu kadar hoş, güzel bir kadının karşısına kimsenin çıkmaması inandırıcı gelmeyebilir. Ancak; enerji olarak bir ilişkiye açık değilse bu mümkün… 
Yaşadığımız acı, üzüntü, korkudan dolayı kalbimizi kapatabiliriz. Farkında olmadan bilinçaltı boyutta kendimizi yalnızlaştırabiliriz. Çünkü bilinçaltımız aynı duyguları yaşamamamız için kendince bizi bu duygulardan korumaya almıştır. Yani bu duyguları barındıran ilişki yaşama, durumundan kişiyi kendince korur.
Danışanımın niyeti; artık bu durumu değiştirmek, derin bağ kurduğu bir adamla yakın bir ilişki yaşamak, can yoldaşlığı, hayat arkadaşlığı yapmaktı. Yaşamında herşey yolundaydı. Ancak; sanki görünmez bağlarla geçmişte, unutamadığı adama hala aşıktı. Adamın da ona aşık olduğunu hissediyordu. Hatta rüyalarında hiç konuşmadan birbirlerine özlemlerini, hasretlerini ilettiklerini görüyordu.
Onunla yaşadıkları onu, o kadar doyurmuş ve beslemişti ki bir şekilde enerjileri birbirlerine dolanık halde kalmıştı. Ayrılsalar da fiziken, birlikteydiler ruhen… Bu sebeple ‘’Ayrılsak da beraberiz!’’ diyordu.
Tükenmeden bitmek zorunda kalan bu saygı, sevgi dolu ilişkinin ardından pek çok duygudan geçtiğini, epey olgunlaştığını söylüyordu danışanım… 
Yıllar sonra bir vesileyle tekrar karşılaşmışlar. Duygularının yoğunluğu değişmemiş sadece geçen yıllar ikisini de biraz yaşlandırmış. Gözlerindeki mana derinleşmiş. Yaşamın getirdikleri, götürdükleri ikisinin de yüzünde hüzünle yoğrulan çizgileri derinleştirmiş. İkisi de bilgeleşmiş… 
Belki gönlünüzün kaldığı kişi yaşamınızda hayalet sevgilinizdir, belki de gönlü sizde kalmış birinin, siz hayalet sevgilisisiniz. Bu durumların değişmesi, dönüşmesi, sonsuz olasılıkların devreye girmesi için herkes kendi sürecini farkındalıkla, duygularını, korkularını hissederek yaşar, çözülmeler de ondan sonra başlar. Kader planı gereği olana ‘’Eyvallah’’ diyebildiğinizde gönüllerde güller açar. 
Bu danışanım şimdi tam teslimiyette… Bilinmeyene mutlak güvende… Hz. Ali duası dilinde; ‘’Allah’ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle! Hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle…’’ 
Kısacası; arkadaşlar uzun süreli ilişkiler kurmakta zorlanıyorsanız, ilişkiniz var ama sürdüremiyorsanız, uzun süredir tek başınıza yaşıyorsanız, bir ilişkim olsun sonucuna odaklanmadan, kendinizi ve geçmişin üzerinizdeki duygusal ve enerjisel etkilerini dönüştürmek için niyet edebilirsiniz. Evren; niyetiniz doğrultusunda çalışır, merak etmeyin, endişe etmeyin. Bunu nasıl yapabileceğinize dair özellikle duygularınızı, korkularınızı serbest bırakmak için ve size artık hizmet etmeyen ilişkiye dair düşünce kalıplarını değiştirmek için  çalışabiliriz.
14-21 Eylül tekneyle Mavi Yolculuk Kişisel Gelişim Tatili
IMG_6920
IMG_9014

Dişil gücümüzle kadın olmak dönüşüm kampı

 

26-30 Ekim 2019 4 gece konaklama Kaş

 

Kadın olmak nedir? Nasıldır? diye sorduğumda yirmili yaşlarımın sonlarındaydım. Fark ettimki kadın olmaya dair bilinçaltımızda, bize hizmet etmeyen çok fazla inanç, düşünce kalıbı var.

 

Henüz bebekken şekilleniyor inançlarımız; kızlar pembe giyer, erkekler mavi… 

 

Nüfus kağıdımızın rengiyle başlıyor ayrışma… Hatta anne karnındayken annemizin, babamızın ‘’erkek olsun!’’ beklentisini hissediyoruz. Ayrımlar benliğimize hüküm ediyor, zan ettiklerimiz yaşamımızı, ilişkilerimizi kontrol ediyor.

 

Uyanış sorgulamakla başlıyor. Ben de yirmili yaşlarımda başladım sorgulamaya, ardından otuzlu yaşlarımda danışanlarımla yaptığım regresyon çalışmalarında gözlemledimki kadın olmak, kadın bedeninde olmak, acı, üzüntü, korku, utanç, suçluluk ve daha pek çok duyguyu barındırıyor. Danışanların gerçek hikayelerinin bir kısmı KADIN OLMAK kitabımda…

 

Namus kavramı ise adeta dişil enerjinin yok sayılması, bastırılması için türetilmiş. Namus kelepçesinin, prangalarının tezahürü kadınların evlenirken bellerine bağlanan kırmızı kurdeleler sanki…

 

Atalarımızdan, kadın dişili soyumuzdan aldığımız, bedenimizde kayıtları bulunan, ruhumuzda izleri duran dişil enerjimizi baskılamamıza sebep olan o kadar çok şey varki…

 

Farkındalık kendimizi sevmekle başlıyor. İnsanın kendini sevebilmesi içinse kendiyle iletişimde olması güzel olur.

 

Bu kamp; özgün ve eşsiz kadınlığını kabul etmek, onurlandırmak isteyenler içindir. Kendi bedeniyle, dişil enerjisiyle, cinsiyetiyle, özellikle kadın soyuyla yeniden iletişim ve sağlıklı ilişki kurmak isteyen cesur kadınlar katılabilir.

 

‘’Dişil gücümüzle kadın olmak dönüşüm kampı’’nda her bir katılımcının niyeti doğrultusunda anda ve akışta Hande Akın’ın kalbine gelen sezgiler ile gölge yaralarımızın şifalanmasına niyet edilmiştir.

 

Kampta farkındalık yaratılmak istenen ve üzerine çalışacağımız kavramlardan bazıları;

 • Anne kız ilişkisi
 • Baba kız ilişkisi
 • İçimdeki küçük kızla ilişkim
 • Bedenim, kutsal mabedimle ilişkim
 • Duyguların & hislerin farkındalığı
 • Cinselliğimle ilişkim, bekaret, mastürbasyon… (Cinselliğin, hazzın, orgazmın yaşanmasına engel olan utanç, suçluluk vb. duygular, korkular)
 • Ergenlik dönemimden getirdiklerim
 • Regl olmanın, doğurganlığın onurlandırılması
 • Partnerimle ilişkilerim; aldatılma, terk edilme travmalarının iyileşmesi, helalleşme
 • Kollektif bilinçten gelen taciz ve tecavüzlerin şokunu serbest bırakma
 • Vajina monologları
 • Rahim meditasyonu
 • Dilimizdeki kelimeler amk
 • Geleneksel evlilik, sevgililik ve cinsellik
 • Dişil gücümüzle, kadın atalarımızla buluşmak, eril & dişil denge

ve anda akışta deneyimleyeceğimiz Hande Akın’ın kalbinin rehberliğinde eft, regresyon, meditasyon, ezoterik şifa çalışmaları ile Aslıhan Özeker’in destekleyici yoga & pilates dersleriyle harmanlanmış bu kamp ilk kez Kaş’ta Üstelik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı birlikte kutlamanın coşkusuyla…

 

Katılım ve ücretler

 • Katılım için 30 Temmuz 2019 tarihine kadar 500 TL ön ödeme yapılması kalan tutarın 30 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. 
 • Toplam ücret 2.000 TL’dir. 30 Temmuz’a kadar ödeyenler için erken ödeme indirimli fiyatı toplam 1.800 TL’dir. 
 • Konaklama odalarda 2 ya da 3 kişiliktir. Tek kalmak isteyenler için konaklama ücreti farkı bulunmaktadır. 
 • Bu ücrete yapacağımız tüm çalışmalar Hande Akın’ın imzalı Kadın olmak kitabı ve tam pansiyon konaklama dahildir. 
 • Ulaşım ve ekstra harcamalar hariçtir. 
 • 29 Ekim Salı akşamı Kaş merkezde kutlama yemeğine katılım ayrıca ücretlidir.
 • Belirli sayıda konaklama yerimiz olduğundan ödeme yapanlar önceliklidir.
için sorularınız olursa ya da birebir görüşmek isterseniz akinhande@gmail.com adresine whatsapp 5327832141 numaraya yazabilirsiniz.
 
Sevgilerimle…


0:00
0:00