Yıl 2010 “Ben Zamanı” doğdu…

Yıl 2017, “Ben Zamanı” yedi yaşında ve yeniden Nişantaşı’nda AŞKla başladı…

 

2010 yılında, 33. yaşım milat oldu. 15 yıldır çalıştığım reklam sektörüne veda ettim ve yepyeni bir başlangıç yaptım. Başarısız olma ve para kazanamama korkum ensemdeki cellat gibiydi. Ancak; korkuların hayali olduğunu ve onların üzerine cesaretle yüründüğünde aşılacağını öğrenmiştim. Yıllardır okuduğum kişisel gelişim kitaplarından, katıldığım eğitim ve seminerlerden öğrendiğimi deneyimlemeye sıra gelmişti.

 

Deneyimlemeden bir şeyi bilemezsiniz, sadece bildiğinizi zannedersiniz. Çevrenizdekiler ne derse desin içinizdeki bilgeye, kalbinizin rehberliğine güvenin, izin verin. Ben öyle yaptım. Yedi yıl önce ”Ben Zamanı”nı kurdum.

 

Sonra onu öyle bir hayal ettim ki gerçekleştiğinde, hayalimin de ötesinde güzellikler yaşayacağımı, yüzlerce insanla muhteşem deneyimler paylaşacağımı, paylaştıklarımızla “Kadın Olmak” kitabımı yazacağımı, televizyon programları hazırlayıp sunacağımı elbette bilmiyordum. Bilinmeyene adım atmanın heyecanına bayılırım.

 

İnsanların; “bir yere gidiyorum, koçluk, danışmanlık alıyorum” demesi yerine “ben zamanı yaratıyorum, kendimle yakından ilgileniyorum hayallerim, hedeflerim için adım atıyorum” demesini önemli buldum. On beş yıl boyunca çok yoğun iş temposuna ve sosyal yaşama dahil olan benim için “ben zamanı” yaratmak yaşamımı istediğim gibi özgürce ve keyfimce yaşamanın anahtarıydı. Bunun kıymetini kendi hayatımda deneyimlemiş, pek çok farkındalık kazanmıştım. Ben hayatımı değiştirebildiysem ve çok daha mutluysam bunu herkes yapabilirdi. İşte bu amaç ve niyet doğrultusunda 6.6.2011 tarihinde “ben zamanı” kapılarını ilk kez Nişantaşı’nda açtı.

 

Değişim dönüşüm niyeti olanlar için ilk önce koçluk, eft, regresyon araçlarıyla yaptığım bireysel seanslar ağırlıklıydı. Hazırlayıp sunduğum tv programı ve yazdığım kitabımın ardından grup çalışmalarım, eğitim ve seminerlerim arttı. Zaman içinde “Ben Zamanı” çok kıymetli eğitmenlerin, uzmanların da hizmet verdiği Nişantaşı’nın göbeğinde, dikkat çeken, ilgi gören bir merkez oldu. Hızla büyüyen, tanınan, “Ben Zamanı Geldi” sloganıyla ünlenen merkez kurumların çalışanlarına da destek vermeye başladı. Yüzlerce kişi kendi yolculuğunda ilerlerken “Ben Zamanı” gönüllerde çok kıymetli bir yer edinmenin sevincini ve gururunu yaşıyor.

ofis

2015 yılında Hande Akın olarak herkesin bilincine “Ben Zamanı” farkındalığını kazandırırken merkezin yoğunluğundan kendi “ben zamanı”mın kalmadığını fark ettim. Bu farkındalıkla birlikte merkez konseptiyle çalışmaya ara verdim. Bu esnada bolca seyahat ederek, yeni eğitimlere, çalışmalara katılarak ve ikinci kitabımı yazarak bir süreci tamamladım.

 

Hayat öyle sürprizlerle dolu ki vizyonum doğrultusunda; “Ben Zamanı”nın yeni mekanını adeta bir hediye gibi önüme çıkardı. Sonsuz teşekkür ediyorum ve şükrediyorum.

 

Benim ve “Ben Zamanı”nın bu kısa hikayesinden sonra; yaşamınızdaki kısır döngülerden çıkmak, kendinizin gerçek gücünü ve potansiyelini keşfedip hayallerinizi gerçekleştirmek, yaşamı keyifle, farkındalıkla deneyimlemek, duygusal yüklerinizden özgürleşmek için çok çeşitli çalışmalara, eğitimlere, seminerlere ve bireysel görüşmelere katılmak üzere “ben zamanı” yaratın. Zihin, beden ve ruh bütünlüğü için “Ben Zamanı”nda shiatsu masajları, nefes çalışmaları, meditasyonlar, farkındalık sohbetleri, film gösterimleri, çocuklara özel yoga ve atölye çalışmaları var.

 

Nişantaşı Abdi İpekçi Cadde’sinde muhteşem bir incir ağacının altında buluşmak, bahçenin tadına varmak ve spiritual artın öncü sanatçılarının eserlerini görmek almak isterseniz buyurun lütfen… “Ben zamanı” geldi…

Sevgilerimle…

Abdi İpekçi cad. no:32/1 Nişantaşı

DSC_4052

 0:00
0:00