Çocukluğumuz bugünümüzün mimarı mı?

 

Hepimizin bir çocukluk dönemi oldu. Hem harika anılarla dolu hem de kırgınlıklarımızla…

 

Atatürk çok ileri görüşlü, sezgilerini ustaca hisseden bir lider…

 

Çocukluğumuzun, çocukların ne denli önemli olduğunu yüksek bilinç düzeyiyle fark ediyor. 

 

23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, dünyada ilk ve tek lider olarak çocuklara hediye, bayram ilan ediyor! Minnettarım…

 

Bazen danışanlardan şöyle bir söz gelir…

‘’Çocukluğuma dair hiç birşey hatırlamıyorum.’’ bu kişinin bilinçaltının derinliklerine duygularını ve korkularını bastırmak üzere ne çok şeyi gömdüğünün göstergesidir. Belki de yaşamda kalma stratejisi izleyen çocuk; onu derinden etkileyen, şoke eden olayları yok saymıştır. Duygularını kapatmıştır. Ve belki de bugün hayatımızda yaşadığımız pek çok sorunun, hep aynı kısır döngüyü yaşamanın, geleceğe güvenle adım atamamanın sebebi budur.

 

Bu bakış açısıyla baktığımızda, farkındalıkla kendimize yardım edebiliriz. Regresyon, nefes, aile dizimi / konstelasyon, meditasyon araçlarının desteğiyle kendimize, içimizdeki küçük çocuğa bakabiliriz. 

 

İlla bu yöntemleri kullanmak şart mıdır? Elbette değildir! Ancak; kendi deneyimim ve danışanlarımdan gözlemim bu araçlar kolaylaştırıcıdır.

 

Kişisel gelişim, değişim, dönüşüm cesur ruhların işidir. Yüzleşmek, sakladığı sırlarını açığa çıkarmak, utandığı ne varsa söyleyebilmek, anne ve babasıyla tüm gerçeğini konuşabilmek, öfkesini, nefretini, kıskançlığını, korkularını itiraf edebilmek, kendi içsel şifacısıyla birlikte dönüşmek! Muazzam mucizevidir. Ancak; deneyimleyenler bilir. Ben buna şahidim.

İçimizdeki muhteşem çocuğa hediyem olsun. www.handeakin.com  adresindeki içimdeki çocuk meditasyonu her birimize şifa olsun.

 

Bruce Wills’in The Kid filmi izleyene bol farkındalık sağlasın.

filmi izlemek için tıklayın

ve

Bu Pazar 28 Nisan 2019 çocukluğumun geçtiği Büyükada’da ‘’Bahçeden sofraya’’

(Bahçeden sofraya izlemek için lütfen tıklayın.) organik kahvaltı mekanında

2018’de Bahçeden sofraya Büyükada bruch

enfes bir brunch yapıp, Büyükada’yı keşife çıkıyoruz. Doğanın içinde, Lunapark mevkinde meditasyonumuzu yapıyoruz. Katılım için whats apptan mesaj atabilirsiniz 532 7832141

Görüşmek dileğiyle,

İçimizdeki çocuk hep gülsün neşeyle 🙂

06c25ae5-f775-4168-8e3d-4046f438af30

 0:00
0:00