Ben sadece kızınım!

Defalarca tekrarladı bu sözcükleri…

Duyuyordu ama sanki algılamakta zorlanıyordu. Biraz zamana ihtiyacı vardı. Kendi sürecine saygı duymalıydı.

 

Hayatı boyunca annesinin babasının, annesi ve babası olmuştu. Sanki o; ebeveyn, anne ve babası onun çocuklarıydı. Küçük yaşından beri taşıdığı ve artık çok ağır gelen bu sorumluluk yıllarca anne babasının “seninle arkadaş olalım.” sözlerinin hipnozuydu. Anne babayla, arkadaş olmanın kendine gerçek arkadaşlıklar kurmak konusunda, onu engellediğini farketti. Kendisinin sadece duygusal ihtiyaçlarına duyarlı bir anne ve bir babaya ihtiyacı vardı.

 

Her seansta zaten hiç ummadığı şeyleri fark ediyor, duygularıyla temas ediyor, ve onları ifade ederek rahatlıyordu.

 

Kısacası; dönüşüyordu. İlk başta, yaptığım işi tanımlamakta zorlanırken… Bir gün bana “Sen destekleyicisin! İletişim & İlişki Uzmanı sıfatı seni, ne yaptığını anlatmıyor.” dedi.

 

Peki dedim kabul…

 

“Bundan sonra seni kişisel dönüşüm danışmanı olarak anlatacağım. Annemle babam sana kesin gelmeli!” dedi.

 

Der demez toparladı. “Amannn ister gelirler ister gelmezler ben miyim? Ana babaları… Onları da anneannem, babaannem, dedelerim düşünsün ya da kendileri kendilerini düşünsün!”

 

Esas olan bu farkındalıkları hayatın içinde uygulamaktı. Şimdi çalıştığımız konuda yaşam ona, test eden deneyimler sunacaktı, bakalım neler olacaktı?

 

Bir sonraki hafta görüşmeye geldiğinde gözleri parlıyordu.

 

Nasılsın? soruma; Hande hayatımda ilk defa sınır çizdim, kendi alanımı korudum.” dedi.

 

Annem, babam hakkında rutin şikayet konuşmasını yapıyordu. Bunları dinlemenin beni üzdüğünü söyledim. Erkeklere ve babama dair algımı manipüle ettiğini ifade ettim. Annem bana öfkelendi. “İyice duyarsız oldun artık, sana anlatmazsam başka kime anlatacağım.” diye çıkıştı.

 

Çok sakince; “arkadaşlarına, kendi annene anlatabilirsin, ben sadece kızınım. İstersen bir profesyonel danışmana da anlatabilirsin.” dedim.

 

Hande aniden boğazımda ve göğsümde bir rahatlama hissi oldu. Boğaz ve kalp çakramda bir enerji hareket etti. Çok iyiyim şimdi… Babamla da konuşacağım. Ona da annem hakkında dert yandığında; incindiğimi ifade edeceğim. Sanki varlığımdan mutsuz olduklarını hissettiğimi söyleyeceğim. Fark ettimki birbirlerini beğenmeyip, birbirleri halkında konuştukça evlilikleri için duydukları pişmanlık; sanki benim ve kardeşimin varlığından pişman olduklarını hissettiriyor.

 

Hayatın içinde seansta fark ettiklerini uygulayan bir danışanımın hikayesiyle ortak noktalarınız, duygularınız olabilir. Bu yazı size de şifa olması niyetiyle yazıldı. Vakti saati gelene ulaşması, paylaşmanız dileğiyle,

 

Sevgilerimle

 

İçsel çocuğumuzla iletişim nasıl olur?

İletişimde, ilişkide nasıl net oluruz?

Sorularına ve daha pek çok soruya cevaplar Hande Akın YouTube kanalımda, abone olmanız dileğiyle🙏🏻 kişisel dönüşümünüz için DESTEK😉

Hande Akın Youtube kanalı için tıklayın…

 

Yenilenmiş AŞK OL kitabımın siparişi için aşağıdaki linki tıklayın

Aşk Ol kitabı online sipariş için tıklayın

sesli kitap versiyonunu için dinlemek için aşağıdaki linki tıklayın

AŞK OL sesli kitap versiyonu dinlemek için tıklayın

 

ask_ol_3D 2.baskı0:00
0:00